آموزش ووکامرس بخش اول – شروع با این فروشگاه ساز وردپرسی

فرهاد کره بندی

ووکامرس فارسی ، برترین فروشگاه ساز رایگان تحت وردپرس ، همه چیز برای شروع کار شما آماده است! این ترجمه ای از وب سایت woocoomerce.ir در داخل ایران است که در حال بومی سازی این مجموعه برای زبان فارسی است . اما تا چه حد این گفته ها صحت دارد ؟

شروع با ووکامرس

این سیستم که توسط automatic نوشته شده است ( البته قبلا زیر مجموعه‌ای از WooThemes بود ) یکی از برترین افزونه های ساخت فروشگاه در وردپرس است . بگذارید کمی با اعتماد به نفس بیشتری صحبت کنیم از این سیستم . ووکامرس از محبوب ترین فروشگاه سازهای رایگان دنیاست که آمار نصب و تعداد استفاده از این افزونه گواه بر این موضوع است .

این افزونه به صورت کامل فارسی در داخل مخزن افزونه های وردپرس موجود است و می توانید آنرا روی سایت نصب کنید و به راحتی از آن استفاده کنید .

افزودن محصول در وردپرس

یکی از اصلی ترین ویژگی های ووکامرس راحتی کار با آن است به راحتی شما می توانید محصول خود را انتخاب و به سایت اضافه کنید .

کلیدی اصلی اضافه کردن محصول در داخل بخش اطلاعات محصول است که در پایین صفحه موجود است

شما به دو شکل دیگر می توانید محصول خود را در سایت قرار دهید . اگر محصول شما دانلودی است یعنی می خواهید بعد از پرداخت کاربران بتوانند فایل شما را دانلود کنند . تیک آنرا بزنید و اطلاعات لینک دانلود خود را وارد کنید تا کابران بتوانند از آن استفاده کنند .

تقریبا تمام امکانات این بخش معلوم است و با کار با آنها به راحتی میتوانید تعداد, سایز, اندازه و .. را در داخل سایت خود قرار دهید . اما بخش اطلاعات محصول » ویژگی‌ها مهم ترین بخش در داخل ووکامرس است .

بعد از رفتن به این مجموعه و کلیک بر روی افزودن بخشی برای شما می آید که نام و صفت را از شما میگیرد . اکثر محصولات در داخل فروشگاه ها ویژگی های مثل رنگ یا سایز را موجود دارند . فرض کنید شما یک تیشرت دارید و کاربر شما بخواهد رنگ قرمز و سایز XL آنرا سفارش دهد . در این بخش شما دو ویژگی باید درست کنید مثلا نام آن رنگ و مقادیر را آبی|قرمز|مشکی قرار دهید . بعد از افزودن این بخش به سراغ سایز بروید و مقادیر آنرا XL|L|M قرار دهید سپس قبل از خرید کاربر می تواند سایز و رنگ خود را انتخاب کند و خرید دقیق تری داشته باشد .

دسته‌بندی , برچسب‌ها , ویژگی‌ها در ووکامرس

دو بخش دسته بندی و برچسب ها مانند بخش دسته بندی و برچسب های نوشته ها در داخل وردپرس است چون دقیقا ووکامرس همان بخش نوشته ها در وردپرس به صورت Post_type است .

بخش ویژگی ها لیستی از ویژگی ها مانند رنگ و اندازه و طرح که قبلا به آن اشاره کردیم را برای شما می آورد . دقت کنید این ویژگی ها در بخش های دیگر کاربرد دارد . اگر پوسته شما از ابزارک پشتیبانی کند می توانید مثلا آخرین تی‌شرت های سفید با سایز XL را در درون ساید بار سایت خود قرار دهید .

منو ووکامرس

سه بخش اول مربوط به گزارشات و کوپن‌ها است که شامل

  • سفارشات که وضعیت شما را نشان که چه تعداد فروخید
  • کوپن‌ها می توانند برای کابران شما بسیار مفید باشند. می توانید تعیین کنید که کوپن ها چند بار قابل استفاده یا تا چه زمانی معتبر هستند .
  • گزارشات بخشی برای بررسی آمار فروش شماست

اما بخش اصلی بخش پیکربندی است .

گزینه های عمومی و همگانی

بخشی است که شما میتوانید هزینه‌ها و آدرس‌ها را کنترل کنید. مثلا شما باید کشور و واحد پولی خود را تنظیم کنید . محل قرارگیری شما زمان ارسال سفارش باعث تغییر هزینه ارسال می شود که باید آنرا در نظر بگیرید .

محصولات

در این بخش شما می توانید انبار , محصولات دانلودی و نحوه نمایش خود را کنترل کنید .

کنترل انبار و سایز تصویر نیز در بخش نمایش قابل تغییر است .

تسویه حساب

بخشی است که می توانید کنترل کنید پول شما از چه طریق انجام شود. بانک های مختلفی هستند که شما باید افزونه های آنرا نصب کنید تا بتوانید با آنها کار کنید محبوب ترین آنها

هستند . در این کار دقت کنید سایت سرویس دهنده به شما یک کد چند رقمی برای اتصال میدهد که زمانی که اون کد را در داخل پنل خود وارد کنید به سیستم شما وصل می شود و اتوماتیک زمان تسویه حساب به بخش پرداخت آنلاین برای کاربر ارسال می شود .

بخش نقطه پایان تسویه حساب بخشی است که آدرس صفحات را در آن وارد میکنید و با توجه به شرایط مورد نظر به کاربر شما اطلاع می دهد در چه مرحله ای است .

 

سایر بخش های ووکامرس به دلیل روانی این سیستم نیاز به توضیح ندارد فقط بدانید که میتوانید کاربران خود را در این سیستم به راحتی مدیریت کنید به این مثال ها دقت کنید : زمانی است که کاربری میخواهد از سایت شما یک فایل آموزشی خرید کند. میتوانید برای آن مشخص کنید چندبار بتواند دانلود کند . همچنین می توانید در پنل کاربری هر کس خرید های آنرا ببینید و در صورتی که مشتری پر و پا قرص شما بود به آن کوپن تخفیفی ارسال کنید که راحت تر بتواند در سایت فعالیت کند .

برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش طراحی سایت

آموزش کامل طراحی سایت

اگر تا به حال به دنبال طراحی سایت رفتید و موفق نشدید بهتر است این مجموعه را یک نگاه کنید . مجموعه ای کامل با هدف شروع از ساده ترین نکات برای افراد مبتدی تا ساختن یک قالب حرفه ای در وردپرس !


براتون منتشر کنم


آیا سوالی دارید؟

۰۲۱-۶۶۹۴۰۴۲۲

پشتیبانی در تلگرام