پلاگین وردپرس صفحه ساز (ویژوال کامپوزر) WPBakery همراه با ظاهر و بک اند ویرایشگر

امیر چیتایی

اغلب طراحان سایت زمان زیادی را برای کدنویسی صفحات سایتشان از دست می‌دهند. به خاطر همین تصمیم گرفتم که مقاله‌ای را در مورد پلاگین WPBakery برای شما منتشر کنم. اما ابتدا باید معنی ویژوال کامپوزر را بدانیم. ویژوال کامپوزر به پلاگین‌هایی گفته می‌شود که در آن برای کشیدن و انداختن، ویرایش یا ساخت صفحات یا پست‌های سایت استفاده می‌شود. یکی از همین ویژوال کامپوزرها، پلاگین صفحه ساز WPBakery  است.با وجود پلاگین صفحه ساز WPBakery شما می‌توانید بدون آزمون و خطا و درگیر شدن با ارورهای مختلف شورتکد و css صفحۀ مورد نیاز خود را بدون تلف کردن وقت زیاد طراحی کنید. این پلاگین با تمام تم‌های وردپرس سازگار است و شما می‌توانید سریع و آسان با آن کار کنید و با وجود چنین افزونۀ وردپرسی، نیاز به دانش کدنویسی ندارید. از ویژگی‌های دیگر این افزونه می‌توان به دسترسی همزمان به ویرایشگر ظاهری ( ویرایشگر داخلی) و یا ویرایگر بک اند اشاره کرد. شما می‌توانید چشم انداز مورد نظر خود را انتخاب کنبد. سپس، وب سایت وردپرس خود را با ویرایشگر بک اند بسازید و یا روند ساخت صفحه خود را با ویرایشگر ظاهری حرکت دهید و نتایج خود را ببینید. این پلاگین صفحه ساز کاملاٌ ریسپانسیو است. با وجود چنین قابلیتی شما می‌توانید با استفاده از این صفحه ساز وردپرسی به صورت اتوماتیک صفحات سایت خود را ریسپانسیو کنید و یا در صورت نیاز تغییراتی را نسبت به کاربری سایت خود در آن اعمال کنید تا مطمئن شوید که سایت طراحی شده توسط شما کاملاٌ بر اساس اصول ریسپانسیو شکل گرفته و در موبایل و تبلت بدون هیچ نقصی نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید با وجود این صفحه ساز در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

شروع ساخت صفحه با پلاگین WPBakery بسیار آسان است و شما با چند کلیک ساده می‌توانید قابلیت‌های زیر را ایجاد کنید:

 • ردیف ها و ستون ها را به صفحه خود اضافه کنید
 •  بیش از ۵۰ عنصر محتوا از پیش تعیین شده را انتخاب کنید یا با قالب‌های حرفه‌ای شروع کنید
 • عناصر مورد نظر خود را در اطراف صفحه خود بکشید
 • به سادگی تنظیمات عناصر مختلف را از طریق کنترل های بصری و گزینه ها تنظیم کنید
 • و در آخر؛ صفحۀ خود را منتشر کنید

البته این همۀ ماجرا نیست. علاوه بر ایجاد قابلیت‌های بالا، با این صفحه ساز وردپرسی دیگر نیاز به دانش کدنویسی و یا اصول اولیه طراحی ندارید. زیرا در WPBakery:

 •  ۲۰۰+ افزونه های منحصر به فرد با صدها عنصر محتوا به صورت انحصاری در WPBakery Page Build قابل دسترسی می‌باشد
 • کتابخانه الگو: الگوهای طرح بندی دانلود با قالب های حرفه ای به طور منظم به روز می شود. و این یعنی طرح بندی خود را در کسری از ثانیه در اختیار دارید.

 ما یک پایگاه دانش جامع را ارائه می دهیم که API توسعه دهنده ما را شرح می دهد تا شما بتوانید WPBakery Page Build را گسترش دهید.

برای کسانی که تمایلی به کد نویسی ندارند

WPBakery Page Builder ارائه دهنده نقشه کوتاه می‌باشد که به شما این امکان را می دهد که کدهای شخص ثالث خود را به عناصر محتوای WPBakery صفحه ساز  اضافه کنید.
صفحه ساز WPBakery وب‌سایت‌های جدید و یا سایت‌هایی که در حال حاضر وجود دارند را از نظر محتوای موجود شما را شناسایی می‌کند و این پلاگین با هر سایت وردپرسی سازگار است. همچنین این افزونه برای افرادی که تنها با یک تم خاص وردپرس فعالیت می‌کنند بسیار مناسب است چون همان طور که گفته شد، این پلاگین با تمام تم‌های وردپرس سازگار است و یکی از بهترین گزینه‌ها برای کشیدن و انداختن ظاهر و بک اند طرح شما می‌باشد. این افزونۀ صفحه ساز در حال حاضر توسط ۲,۰۰۰,۰۰۰+ وب سایت در دنیای اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های بیشتر پلاگین صفحه ساز WPBakery

در این قسمت از مقاله به سایر ویژگی‌های این صفحه ساز وردپرسی خواهیم پرداخت تا متوجه شوید که این افزونه می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای ساختن صفحات سایت وردپرسی شما باشد.

رابط کاربری بسیار مناسب

حجم بسیار پایین و سبکی این پلاگین و رابط کاربری مناسب آن باعث خواهد شد که شما و مشتریانتان به راحتی با این افزونه وردپرسی ارتباط برقرار کنید. ساخت صفحات و ایجاد پست‌ها در این پلاگین بسیار آسان تر از نمونه‌های مشابه آن می‌باشد و مهم‌تر از همه شما نیاز به هیچ دانش کدنویسی نخواهید داشت. این امر باعث می‌شود که افراد تازه کار نیز در زمینۀ طراحی سایت به راحتی بتوانند با این پلاگین به ساخت صفحات سایت مورد نظرشان بپردازند.

ویرایشگر ظاهری

با استفاده از پلاگین WPBakery Page Build و ویژگی ویرایشگر ظاهری شما می‌توانید هر جه را که می‌بینید عیناٌ به دست آورید و از آن استفاده کنید. با استفده از این قابلیت شما می‌توانید بینید که چگونه محتوای شما فوراٌ به صورت ظاهری نمایان خواهد شد. کار در این قسمت نیز بسیار راحت است و شما هیچ کلیک اضافی و یا سوویچ کردن به حالات دیگر می‌توانید از این ویژگی بهره مند شوید.

کدهای جهت دار هدفمند

WPBakery Page Build از پیشرفته ترین و موثرترین نمونه‌های برنامه نویسی استفاده می‌کند. پس قاعدتاٌ می‌توان انتظار داشت که کدهای استفاده شده در ایجاد پست‌ها و صفحات به صورت بهینه و هدفمند در سایت احتمالی شما قرار گیرد. این گونه می‌توان انتظار داشت با استفاده از این افزونۀ وردپرس نتیجۀ مطلوبی را از صفحات مورد نظر خود بگیرید.

سیستم الگو و کتابخانه

با استفاده از این پلاگین می‌توانید  صفحات موجود را کپی و یا از آن استفادۀ مجدد کنید. همچنین می‌توانید صفحات و یا بخشی از صفحات را به عنوان قالب ذخیره کنید. از دیگر قابلیت‌های این WPBakery Page Build می‌توان به تنظیم شدن قالب‌های پیش فرض برای انواع پست‌ها اشاره کرد. علاوه بر آن دسترسی به کتابخانه برای قالب های رایگان دانلود قابل تنظیم توسط تیم حرفه ای طراحی وب سایت و به طور منظم به روز شده است.

کنترل و مدیریت

با استفاده از این پلاگین می‌توانید دسترسی به کنترل نقش گروه کاربری را به ویژگی ها و گزینه های WPBakery Page Builder را کنترل کنید. که این قابلیت‌های قابل کنترل توسط شما شامل: کشیدن و رها کردن، قالب ها (الگوها) و عناصر، مدیریت وظایف پیش فرض و سفارشی وردپرس می‌باشد.

به روز رسانی مادام العمر و رایگان

یک ویژگی بسیار مناسب پلاگین وردپرس WPBakery Page Build امکان به روز رسانی خودکار آن است. این آپدیت‌ها به طور منظم و تا زمانی که شما از این افزونه استفاده می‌کنید برای شما اعمال خواهد شد. برای استفاده از این آپدیت‌ها هم فقط کافیست پلاگین مورد نظر را نصب کنید  تا تمام تغییرات و آخرین نسخۀ این برنامه برای شما ارسال شود. مهم‌تر از همه توجه به این نکته است که شما نیاز به اشتراک پولی و یا پرداخت هزینه‌ای برای استفاده از آپدیت این پلاگین ندارید و قابلیت به روز رسانی این افزونۀ صفحه ساز به طور کاملاٌ رایگان برای شما قابل استفاده است.

شرتکد نقشه برداری

دیگر نیازی به کپی و پیست کردن شرتکد‌ها نداریم. هر کدام از شخص ثالث را به لیست عناصر منو VC برای استفاده مجدد اضافه کنید. WPBakery Page Build این امکان را به شما می‌دهد که پارامترها، مقادیر و توضیحات را به راحتی ویرایش کنید.

پشتیبانی چند زبانه

یکی دیگر از قابلیت‌های WPBakery Page Build این است که شما می‌توانید از با زبان مورد نظر خودتان از پشتیبانی استفاده کنید، این افزونۀ صفحه ساز وردپرسی با qTranslate X، Polylang و WPML قدرتمند، سازگار است؛ پس بنابراین با استفاده از این افزونه می‌توانید سایت‌های چند زبانه بسازید. علاوه بر آن اگر قصد دارید که قابلیت چند زبانه بودن را در سایت وردپرسی خود راه اندازی کنید می‌توانید مقالۀ کامل ما را در مورد ایجاد سایت چند زبانه دنبال کنید.

پشتیبانی ووکامرس

WPBakery Page Build کاملاٌ با سیستم فروشگاهی ووکامرس سازگار است و این نکته می‌تواند به طراحان سایت کمک کند تا با خیال راحت‌تری دست به طراحی سایت‌های فروشگاهی بزنند. ما استفاده از این پلاگین را به ویژه برای طراحانی که به دنبال طراحی سایت‌های فروشگاهی هستند توصیه می‌کنیم.همه شرتکدهای ووکامرس در منوی Element Page Builder WPBakery در دسترس هستند و برای به دست آوردن این شرتکدها کافیست هر دو پلاگین را نصب کنید.

عرض و ارتفاع کامل ردیف‌ها

می‌توانید ردیف های عرض و ارتفاع کامل را با گزینه های کشش هوشمند ایجاد کنید. کنترل پارامترهای کشش شامل – کشیدن فقط پس زمینه، و یا پس زمینه با محتوا می‌باشد.  علاوه بر آن با استفاده از این پلاگین می‌توانید، عنصر کنترل را در وسط و یا بالای صفحه قرار دهید و بخش‌های مورد نظر خود را به راحتی و در عرض چند ثانیه ایجاد کنید.

پس زمینۀ ویدئویی

شاید شما بخواهید در سایت وردپرسی خود پس زمینۀ ویدیویی ایجاد کنید، با استفاده از این صفحه ساز محبوب می‌توانید فیلم های یوتیوب را در زمینه های ردیف قرار دهید تا جلوه های پویا و بصری جذاب را برای مخاطبانتان ایجاد کنید. همچنین می‌توانید پس زمینۀ یوتیوب را با اثر انطباق  WPBakery Page Build ترکیب کنید.

ایجاد قسمت عناصر من ( عناصر از پیش تعیین شده)

 ابزار الگو WPBakery صفحه ساده برای عناصر محتوا است.

که کارایی آن، صرفه جویی در  محتوا به عنوان پیش فرض های عنصر من با تنظیمات پارامتر خودتان و دسترسی به عناصر جدید از پنجره افزودن عنصر می‌باشد.

پشتیبانی از قسمت‌های سفارشی پیشرفته

WPBakery Page Builder به طور کامل با پلاگین (Advanced Field Fields (ACF سازگار است که به شما امکان می دهد که قدرت هر دو پلاگین را برای مدیریت و نمایش زمینه های سفارشی در وب سایت وردپرس خود ترکیب کنید.

مخفی کردن محتوا

با استفاده از این قابلیت می‌توانید همه و یا حتی بخشی از محتوای سایت وردپرس خود را از دیدگاه مخاطبانتان مخفی کنید. انجام این کار بسیار ساده است و شما می‌توانید تنها با یک کلیک گزینۀ ردیف را غیر فعال کنید. به این ترتیب می‌توانید به آسانی کمپین خود را مدیریت کنید.

جامعه آنلاین

 شما میتوانید با رفتن به slack.visualcomposer.io بخشی از این جامعۀ آنلاین باشید و تجربه و تخصص خود را با سایر استفاده کنندگان این پلاگین به اشتراک بگذارید . همچنین می‌توانید از مشاوره‌های ارزشمند افراد متخصص موجود در این جامعه و تیم حرفه‌ای WPBakery Page Builder استفاده کنید.

 توسعه پذیری آسان

پلاگین های مورد نظر  خود را با WPBakery Page Builder برای تم های خود ایجاد کنید  و یا برای فروش از طریق CodeCanyon اقدام کنید.

ویرایشگر پایه

شاید شما مایل باشید که به صورت پایه‌ای ویرایش کنید. این صفحه ساز وردپرسی به شما این امکان را می‌دهد که محتوای خود را به طور کامل مدیریت و پشتیبانی کنید.

طراحی واکنش گرا (ریسپانسیو)

کاربران شما ممکن است از پشت سیستم خانگی و یا موبایل و تبلت سایت شما را دنبال کنند. با استفاده از این افزونۀ وردپرسی می‌توانید یک سایت منطبق با انواع سایزها در انواع نمایش گر ها داشته باشید. با WPBakery Page Builder می‌توانید  اندازه ستون، تعویض و گزینه های نمایش را تعریف کنید و بررسی کنید که محتوای شما بدون نقص در هر سیستمی نشان داده می‌شود.

چند زبانه به صورت خودکار

این افزونه فایل‌های .po و .mo که برای ترجمۀ آسان زبان‌های  (BG, DE, ES, IR, FR, IT, JP, NL, PL, BR, RU, TW, و عربی توسط کاربران موجود می‌باشد را در اختیار دارد.

گزینه های طراحی

با استفاده از این پلاگین وردپرس، کنترل عناصر با گزینه های طراحی جدید را کنترل کنید. با چند کلیک ساده، مرزها، حاشیه ها، پرده ها، شعاع مرزی و پس زمینه را تنظیم کنید. از پنل رنگ و آلفا برای افزایش کیفیت طراحی خود استفاده کنید. با سهولت ایجاد راه حل های طراحی جدید به روز شوید.

سازگار با سئوی سایت وردپرس

همانطور که گفته شد این پلاگین بسیار دقیق و با کدهای بهینه ساخته شده است و این مسئله باعث می‌شود که نه تنها لطمه‌ای به سئوی سایت شما وارد نمی‌کند، بلکه می‌تواند در بهبود وضعیت شما در نگاه موتورهای جستجوگر موثر باشد. WPBakery  به طور کامل با بسیاری از پلاگین های محبوب SEO توسط Yoast سازگار است.

شبکه ساز پیشرفته

WPBakery Page Build دارای ۴۰ قالب از پیش تعیین شده شبکه برای نمایش پست ها، صفحات، انواع پست سفارشی و رسانه ها، در شبکه یا ساخت شبکه می‌باشد. اگر قالب‌هایی که به طور پیش فرض وجود دارند را دوست نداشته‌اید؛ می‌توانید عنصر شبکه مورد نظر خود را با استفاده از Grid Builder ایجاد کنید.

انطباق زمینه با ردیف‌ها و ستون‌ها

.پس زمینه مورد نظر را به ردیف ها و ستون های WPBakery Page Builder اضافه کنید. با ترکیب گزینه های طراحی، پس زمینه ویدئو و پس زمینه می‌توانید طرح‌های به مراتب پیشرفته‌تری را ایجاد کنید.

فیلترهای تصویر

با استفاده از این پلاگین محبوب سفحه ساز در وردپرس، تصاویر خود را با استفاده از فیلترهای تصویری منحصر به فرد حرفه ای به هر تصویری از کتابخانه رسانه های خود تبدیل کنید.

سبک تصویر خود را در هر عنصر تصویری صفحه ساز WPBakery صفحه – و حتی تصاویر برجسته – را با انتخاب فیلتر از ۲۰+ ایستگاه از پیش تنظیم موجود در این پلاگین تنظیم کنید .

مجموعه آیکون ها و آیکون های اجتماعی

انتخاب آیکون‌های مناسب در طراحی سایت از اهمیت ویژهای برخوردار است. با کمک این پلاگین صفحه ساز می‌توانید آیکون‌های مختلفی را از بهتزین گالری‌های آیکون مانند ‘Font Awesome’ تنها با یک کلیک دریافت و به سایت خود اضافه کنید. آیکون های اجتماعی را با کتابخانه های آیکون و لینک های مشخص شده به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید.

RTL پشتیبانی

ای پلاگین صفحه ساز  از قانون RTL شما (راست به چپ) پشتیبانی می کند.

با WPBakery Page Builder، شما می توانید صفحات RTL را بدون هیچ نگرانی ایجاد کنید، همه چیز به صورت خودکار انجام خواهد شد.

۵۰+ آیکون ساخته شده در  بلوک محتوا

 

این آیکون‌ها شامل:

بلوک متن، ردیف، جداساز، جداساز متن، جعبۀ پیام‌ها، Google+، Pinterest، سوالات متداول، تصویر تک، JS خام، HTML خام ،

فضای خالی، نوار پیشرفت، شناور جعبه، گوگل مپ، ویجت نوار جانبی، پست لغزان، فراخوانی برای اقدام و… می‌باشد.
نکته: برای صرفه جویی در زمان و پهنای باند، تنها فایل های جاوا اسکریپت است که در صفحه استفاده می شود و این امر باعث می‌شود که  بارگذاری سریع تر انجام گیرد.

افزودنی ها به WPBakery Page Builder

Templatera – مدیر الگو برای صفحه ساز WPBakery
جداول آسان – مدیریت جدول برای  صفحه ساز WPBakery

 آپدیت های ورژن‌های مختلف

WPBakery Page Builder

۰۸٫۰۳٫۲۰۱۸ - ver 5.4.7
  - Fix: Custom shortcode mapping

۰۷٫۰۳٫۲۰۱۸ - ver 5.4.6
  - Update: Compatibility with PHP 7.2 added
  - Update: Compatibility filters for WP Toolset added
  - Update: French translation updated
  - Update: Persian translation updated

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا با این صفحه ساز وردپرس بیشتر آشنا شوید و با کمک آن صفحات مورد نظر خود را طراحی کنید لطفاٌ دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش طراحی سایت

آموزش کامل طراحی سایت

اگر تا به حال به دنبال طراحی سایت رفتید و موفق نشدید بهتر است این مجموعه را یک نگاه کنید . مجموعه ای کامل با هدف شروع از ساده ترین نکات برای افراد مبتدی تا ساختن یک قالب حرفه ای در وردپرس !


براتون منتشر کنم


آیا سوالی دارید؟

۰۲۱-۶۶۹۴۰۴۲۲

پشتیبانی در تلگرام