چطور پست‌های وبلاگ را بهینه‌سازی کنیم؟

امیر چیتایی

در این مقاله قصد داریم به شما یاد بدهیم که چگونه با رعایت نکاتی می‌توانید متن‌های وبلاگ خود را بهینه‌کنید و در بالا بردن سئوی سایت وردپرسی خود بسیار موفق‌تر از گذشته قدم بردارید. پس به دقت مباحث پیش رو را دنبال کنید تا بتوانید بعد از خواندن این متن به راحتی پست‌های وبلاگ خود را به صورت بهینه مدیریت کنید.  ما به شما اصولی‌ترین روش‌ها برای بهینه‌سازی پست‌ها را خواهیم گفت.اغلب مبتدیان پلاگین‌هایی را برای افزایش سئو در وردپرس خود نصب و راه‌‌ندازی می‌کنند، ولی در اکثر مواقع از آن‌ها به‌درستی استفاده نمی‌کنند، زیرا دقیقا نمی‌دانند که این پلاگین چه کارایی و مزایایی برای آن‌ها خواهد داشت. در این مقاله ما می‌خواهیم در مورد افزایش سئو از طریق داده‌های متا، (مثل عنوان‌ها و محتوای پست‌ها) صحبت کنیم. شما با رعایت نکاتی در این قسمت، می‌توانید سئوی سایت خود را افزایش دهید و بیش از پیش توجه موتورهای جست و جوگر را به خود جلب کنید. راه‌های زیادی برای بهینه‌سازی پست‌های شما وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، جایگاه خود را در نتایج گوگل بهتر نشان دهید. ضمن اینکه عکس‌هایی که در بخش مشاهده می‌کنید، مربوط به پلاگین Yoast در سیستم وردپرس است.

انتخاب کلمۀ کلیدی

کلمۀ کلیدی در واقع واژه‌ای است که شما حدس می‌زنید، کاربران با نوشتن آن در موتورهای جست و جوگر، پست‌های شما را در دنیای وب پیدا خواهند کرد. حالا اگر شما در وبلاگ خود پست‌های محبوبی می‌گذارید، مطمئنا رقبایی را هم در پیش روی خود دارید،و شما مجبورید بر سر کلمات کلیدی محبوب با آن‌ها رقابت کنید. در چنین شرایطی، با استفاده از کلمات کلیدی طولانی می توانید ترافیک بیشتری نسبت به سایر رقبایتان کسب کنید. بیشترین چیزی که در این زمینه به شما کمک می‌کند این است که، مخاطبان سایت شما انسان‌ها هستند نه موتورهای جست و جوگر. کاربران فقط از کلمات کلیدی استفاده نمی‌کنند، بلکه برای پیدا کردن مطلب مورد نیازشان از عبارت ها استفاده می‌کنند. این مسئله بیانگر این است که می‌توانید از عبارات کلیدی برای نشان دادن موضوعات خود کمک بگیرید. شما می‌توانید از پلاگین

yoast برای بالا بردن سئو سایت خود استفاده کنید. این پلاگین به شما اجازه می‌دهد که کلمات کلیدی برای پست‌های خود را انتخاب کنید و همچنین به شما کمک می‌کند تا کلید واژه‌های مشابه را نیز پیدا کنید.

زمانی که شما کلمۀ کلیدی را انتخاب  و از آن در محتوای متن خود استفاده کردید سیستم وردپرس به شما نشان می‌دهد که چند بار و در چه نقاطی از متن از این کلمات استفاده شده است.

افزایش سئو با انتخاب عنوان مناسب

عنوان مناسبی که به شما کمک می‌کند تا جایگاه خوبی در موتورهای جست و جوگر داشته‌باشید علاوه بر اینکه باید برای کاربران کاملا خوانا باشد. ویژگی‌های دیگری نیز دارد. عنوان شما باید حاوی واژۀ کلیدی و کمتر از ۷۰ کاراکتر باشد. نکتۀ دیگری که باید برای انتخاب عنوان در نظر بگیرید جذابیت آن است. زیرا وقتی که کاربر کلمات کلیدی که شما در عنوان جای دادید را در موتورهای جستو جو گر سرچ می‌کند، در قسمت نتایج سایت شما به به کاربر معرفی می‌شود و این با شماست که با انتخاب یک عنوان جذاب باعث می‌شوید که روی لینک سایت شما کلیک شود یا خیر. سعی کلید کلمات کلیدی و جذاب را در قسمت عنوان پست خود حتما اضافه کنید، چون ممکن است واژه‌های کلیدی و جذاب داخل متن به هر دلیلی توسط موتورهای جستو جوگر برای مخاطبانتان به نمایش در نیایند ولی حتما در قسمت عنوان نمایش پیدا می‌کند. باید دقت داشته باشید از کلماتی استفاده کنید که کاربران آن را در موتورهای جست و جوگر سرچ می‌کنند. در آخر تلاش کنید که از عناوین ساده استفاده کنید. به جای استفاده از مثلا عنوان” مقایسه بین دسته بندی‌ها و برچسب‌ها برای بالا بردن سئو” یا ” نظر من در مورد دسته‌بندی‌ها و برچسب‌ها سعی کنید از عنوانی مثل” دسته‌بندی در مقابل برچسب‌” یا “بهترین روش‌ها برای بهینه‌سازی مدیریت محتوا ” استفاده کنید. این عناوین جدا از این که جذاب هستند، حاوی کلمات کلیدی می‌باشند که کاربرانتان برای جست و جو در گوگل از آن استفاده می‌کنند.

بهینه‌سازی meta description”

meta description با ترجمه نه چندان جالبی توضیحات متا معنی می‌شود. meta description چه کاری انجام می‌دهد؟ یک برچسب در صفحۀ html است که محتوای پست شما را در ۳۲۰ کاراکتر خلاصه می‌کند.موتورهای جست و جوگر اغلب زمانی‌که عبارت جستجو شده در توضیحات موجود است، متا توضیحات را در نتایج جستجو نشان می دهد. بهینه‌سازی این قسمت از سایت وردپرسی شما می‌تواند به شما در بهینه‌سازی محتوای پست‌هایتان کمک زیادی کند. البته بعضی از متخصصان در زمینه سئو معتقدند که برچسب‌های meta description تاثیر چندانی بر روی سئوی سایت شما ندارد ولی خیلی‌ از متخصصان دیگر نظری خلاف این دارند و اهمیت زیادی را برای این بخش قائل‌اند. ما هم به شما توصیه می‌کنیم در همۀ پست‌های خود از meta description استفاده کنید. یک برچسب توضیحات متای خوب می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد مقاله‌تان بیشتر توضیح دهید، همچنین این برچسب‌ها در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک، گوگل پلاس و توئیتر هم نمایش داده می‌شوند. حالا که می‌دانید توضیحات متا برای کاربران ارزشمند است، باید توضیحات بهینه‌ای را در این بخش به نمایش بگذارید. سعی کنید که از کلمات و عبارات کلیدی حتما در این قسمت استفاده کنید، تا موتورهای جست و جوگر آن را در قسمت نتایج به کاربران نشان دهند. همانطور که گفتم meta description پست شما را حداکثر با ۳۲۰ کاراکتر خلاصه می‌کند، برای استفاده بهینه از آن سعی کنید توضیحات را در ۱۵۵ کاراکتر خلاصه کنید و حتما قبل از استفاده از عبارات و کلمات کلیدی در متا توضیحات حتما از این کلمات در عنوان پست خود استفاده کرده‌باشید.

افزایش سئو با بهینه‌سازی دسته بندی ها و برچسب ها

دسته بندی ها و برچسب ها به شما کمک می کنند مطالب خود را نه فقط برای خوانندگان، بلکه برای خودتان و همچنین موتورهای جستجو، مرتب کنید. توضیحات مهمی را در بخش راهنمای نهایی سئو وردپرس برای مبتدیان برای بهینه‌سازی دسته‌بندی‌ها و برچسب‌ها ذکر کرده‌ایم. ولی به عنوان یک توصیۀ کاربردی به شما پیشنهاد می‌کنم برای مرتب‌سازی پست‌های سایت خود فکر کنید که یک کتاب را تالیف می‌کنید و قبل از هر چیزی شما باید در قسمت سرفصل‌ها، مبانی کتاب خود را به خوانندگان خود اعلام کنید. دسته‌بندی‌ها مثل جدول محتوا و برچسب‌ها شاخص یک کتاب هستند.

اهمیت و بهینه‌سازی لینک‌های داخلی

اگر مدت زمان زیادی را در وبلاگ خود مشغول نوشتن هستید، به طور حتم مطالب زیادی را برای نمایش دادن به کاربرانتان خواهید داشت. حالا با ایجاد لینک‌های داخلی یا همان پیوند‌ها می‌توانید قابلیتی ایجاد کنید که کاربران جدید هم از پست‌های شما دیدن کنند. پیوند داخلی یک راه بسیار کارآمد برای ایجاد ارتباط بین پست‌های وبلاگ و بال بردن زمان ماندن کاربرانتان و در نتیچه افزایش رتبۀ شما در موتورهای جست و جوگر است. وردپرس به شما اجازه می دهد پست های قدیمی خود را دوباره ویرایش کنید. به لینک ویرایشگر پست خود در سیستم وردپرس بروید و روی “Or link to existing content” کلیک کنید.حالا جعبۀ جست و جو برای شما باز خواهد شد. پست‌های قدیمی که می‌خواهید به پست‌های جدید حود پیوند دهید. پست مورد نظرتان را انتخاب کنید و روی Add link کلیک کنید. هر پستی که در وب سایت شما منتشر می شود، تاثیر بالقوه‌ای در ترافیک سایت شما دارد. با اضافه کردن متا داده ها به پست های خود، نوشتن سرفصل های خوب و ایجاد پیوند داخلی بین پست‌های وبلاگ، سئوی سایت شما افزایش می‌یابد و به زودی متوجه افزایش ترافیک جستجو سایتتان خواهید شد.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد و از این به بعد بتوانید محتوای پست‌های خود را در سیستم وردپرس به صورت بهینه منتشر کنید. راه‌کارهای زیادی برای بهینه‌سازی پست‌ها وجود دارد، اگر شما راه‌کارهای دیگری را برای افزایش سئوی سایت وردپرسی در زمینۀ بهینه‌سازی پست‌ها استفاده کردید و از آن نتایج مطلوبی گرفتید. لطفا آن را با ما و سایر مخاطبان این مقاله در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

 

 

 

برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش طراحی سایت

آموزش کامل طراحی سایت

اگر تا به حال به دنبال طراحی سایت رفتید و موفق نشدید بهتر است این مجموعه را یک نگاه کنید . مجموعه ای کامل با هدف شروع از ساده ترین نکات برای افراد مبتدی تا ساختن یک قالب حرفه ای در وردپرس !


براتون منتشر کنم


آیا سوالی دارید؟

۰۲۱-۶۶۹۴۰۴۲۲

پشتیبانی در تلگرام