قالب وردپرس با سئو بالا راهکار جدید برای وب سایت های دانلودی دریافت و مشاهده

چگونه صفحۀ سفید مرگ را در وردپرس تعمیر کنیم؟

امیر چیتایی

اگر چند سال است که از سیستم وردپرس استفاده می‌کنید احتمالاٌ با صفحۀ سفید مرگ رو به رو شده‌اید. مشکل صفحۀ سفید مرگ مثل خطا در ایجاد یک اتصال به پایگاه داده، بسیار آزاردهنده است به خاطر اینکه از ورود شما به صفحۀ مدیریت پنل جلوگیری می‌کند. از آنجا که در اکثر موارد هیچ خروجی خطایی وجود ندارد، شما به راحتی می توانید این مسئله را دریابید. بدترین حالت در مورد صفحه ی سفید مرگ این است که گاهی اوقات تنها قسمت خاصی از سایت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به عنوان مثال، شما ممکن است تنها صفحۀ سفید مرگ را در پنل مدیریت سایت وردپرسی خود مشاهده کنید و در سایر قسمت‌های سایت هیچ مشکلی به وجود نیاید. در موارد دیگر، شما ممکن است فقط آن را در یک پست خاص ببینید در حالی که همه چیز دیگر اجرا می شود و اوضاع سایر قسمت‌های سایت خوب است. در این مقاله ما به شما یاد می‌دهیم که با چند راه حل کاربردی صفحۀ نمایش سفید وردپرس را از بین ببرید.

نکتۀ مهم: قبل از شروع تغییرات، حتماٌ از سایت وردپرسی خود یک بک آپ تهیه کنید.

چرا این خطا را دریافت می‌کنید؟

در اکثر اوقات، زمانی شما با این خطا مواجه می‌شوید که محدودیت حافظۀ شما با مشکل رو به رو شده ‌است. این مشکل ممکن است به علت استفاده از یک افزونه‌ باشد که در وردپرس شما به خوبی کار نمی‌کند یا ممکن است به علت کد شدن غیر استاندارد تم شما این اتفاق بیافتد که این مسئله می‌تواند به این معنی باشد که در سرور میزبانی وب شما مشکل وجود دارد. از آنجا که این مشکل می تواند به دلیل تعداد زیادی از موارد ایجاد شود، پس راه‌کارهای زیادی برای حل این مشکل وجود خواهد داشت.

آیا این مشکل در سایر سایت‌های شما در سیستم وردپرس اتفاق می‌افتد؟

اگر شما چندین سایت دارید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که صفحه سفید مرگ در تمام پنل‌های مدیریت یا فقط در یک domain اتفاق می‌افتد. اگر این مشکل برای تمام سایت‌های شما اتفاق می‌افتد، این نشانگر قوی است که ارائه دهندۀ میزبانی وب شما دارای مشکل است. ولی اگر این مشکل فقط برای یکی از سایت‌های شما اتفاق افتاده‌است، احتمالاٌ مشکل از یکی از پلاگین‌های موجود در وردپرس یا تم شماست. زمانی هم شما این مشکل را فقط در یک صفحه، پست یا قسمتی از سایت خود مشاهده می‌کنید پس می‌توان از آن نتیجه گرفت که مشکل را باید فقط در سایت خود بیابیم.

ما در ادامۀ مقاله، چند راه‌کار کاربردی برای رفع این مشکل را به شما خواهیم گفت.

افزایش محدودیت حافظه

همانطور که در ابتدا اشاره کردم معمولاٌ این مشکل به خاطر محدودیت حافظه اتفاق می‌افتد. وقتی که حافظۀ شما به اصطلاح خسته می‌شود شما یک راه حل پیش روی خود دارید و باید محدودیت حافظۀ خود را افزایش دهید. برای جلوگیری از طولانی شدن این متن در مقاله‌ای مجزا به شما در مورد چگونگی افزایش حافظۀ php در وردپرس خواهیم گفت.

غیر فعال کردن تمام پلاگین‌ها

اگر افزایش محدودیت حافظه به شما کمکی نکرد و یا شما محدودیت حافظه بین ۲۵۶M یا ۵۱۲M دارید، باید راه حل‌های دیگری را برای عیب‌یابی در پیش بگیرید.  تجربه به ما ثابت کرده که اگر افزایش محدودیت حافظه به ما کمکی نکرد، مشکل اغلب از پلاگین یا تم شماست. پس باید به سراغ غیر فعال کردن پلاگین‌ها برویم. شما در قدم اول همۀ پلاگین‌ها را غیر فعال می‌کنید. سپس هر کدام را به نوبت فعال می‌کنید تاد متوجه بشوید که ایراد از کدام پلاگین در سیستم وردپرستان است. پلاگینی که با وردپرس شما تداخل ایجاد می‌کند و باعث بروز مشکل می‌شود را خذف کنید. به این صورت دیگر مشکل صفحۀ سفید مرگ را مشاهده نخواهید کرد.

تم را با یک تم پیش فرض جایگزین کنید

حالا اگر مشکل شما با غیر فعال کردن پلاگین‌ها هم حل نشد، باید تم‌های پیش‌فرض را جایگزین تم فعلی خود کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که در قدم اول یک بک آپ از فولدر تم‌های خود تهیه کنید و سپس تم‌ها را حذف کنید. سیستم وردپرس به صورت خودکار تم پیش‌فرض را اجرا خواهد کرد. از طرف دیگر شما می‌توانید به phpMyAdmin بروید و جدول‌های دیتابیس خود را در wp_options table به روز رسانی کنید.

نام جدول باید به صورت زیر به روز رسانی شود:

template, stylesheet, and current_theme

ارزش را به  twentyeleven تغییر دهید.

اگر مشکل صفحۀ سفید مرگ حل شد، شما باید نگاهی به theme’s functions.php بیاندازید. اگر فضای اضافی در پایین وجود داشته باشد، باید آن را تصحیح کنید. اگر شما از یک تابع ضعیف کد شده در theme’s functions.php استفده می‌کنید پس می‌توانید این را نیز ایجاد کنید.

رفع سایر موارد

ما تمام حالات ممکن را در نظر می‌گیریم که شما به راحتی بتوانید از شر این مشکل خلاص شوید. در نظر بگیرید که هیج کدام از موارد بالا به شما برای از بین بردن این ارور کمکی نکرده‌است. به شما پیشنهاد می‌‌کنیم که یک نسخۀ جدید از وردپرس را دوباره نصب کنید. احتمالش بسیار کم است ولی شاید یکی از فایل‌های هستۀ شما در وردپرس خراب شده باشد. می‌توانید قبل از این کار از تابع اشکال‌یاب وردپرس (WordPress debug function) استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می‌کند که ببینید کدام نوع از خطاها در حال خروج هستند. برای این کار کد زیر را در wp-config.php خود اضافه کنید.

۱
۲
۳
error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);
define( 'WP_DEBUG', true);

وقتی که این کد را اضافه می‌کنید صفحۀ خالی شما شروع به نشان دادن خطاها، هشدارها و اعلان‌ها خواهد کرد و شما می‌توانید با توجه به این اطلاعات علت به وجود آمدن این خطا را ریشه‌یابی کنید. گاهی اوات ممکن است شما به پشت صحنۀ (backend) سایت وردپرسی خود دسترسی داشته‌باشید ولی قسمت انتهایی سایت شما صفحۀ سفید مرگ را نشان می‌دهد. این مشکل می‌تواند به دلیل وجود پلاگین ذخیره‌سازی (cache) در وردپرس رخ دهد. برای حل این مشکل به سادگی می‌توانید کش خود را خالی کنید.

اگر مشکل صفحۀ سفید مرگ را فقط در پست‌های طولانی خود مشاهده می‌کنید، باید در سیستم کش حافظۀ پنهان خود را پاک کنید. یک ترفند دیگر که ما برای حل این مشکل به شما معرفی می‌کنیم، افزایش بازگشت و محدود کردن عقب نشینی است. شما می توانید کد زیر را در فایل wp-config.php اضافه کنید. در بعضی از سرورها شما باید این تغییرات را در فایل PHP.INI خود انجام دهید.

۱
۲
۳
/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

این را می‌دانیم که این خطا یکی از رایج‌ترین و آزاردهنده‌ترین خطاها در سیستم وردپرس است و امیدواریم که راه‌کارهای بالا بتواند به شما کمک کند که از شر ارور صفحۀ سفید مرگ خلاص شوید. حالا اگر شما راه حل‌های بهتری برای حل این مشکل پیدا کردید، لطفاٌ آن را با ما و سایر مخاطبین این متن به اشتراک بگذارید. ما از سایر راه‌کارها برای رفع این خطا استقبال خواهیم کرد و آن را در این صفحه اضافه می‌کنیم تا لازم نباشد بقیۀ کاربرانی که به این مشکل می‌خورند، ساعت‌ها وقت خود را بررای حل این مشکل تلف کنند.

 

در آخر از این‌که با من تا پایان متن همراه بودید، صمیمانه از شما تشکر می‌کنم. از سایر پست‌های ما هم دیدن کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. نظرات و پیشنهادات شما به ما کمک می‌کند که خدمات رسانی بهتری را در راستای طراحی وب به شما عزیزان ارائه کنیم.

 

 

 

 

برچسب ها : , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش طراحی سایت

آموزش کامل طراحی سایت

اگر تا به حال به دنبال طراحی سایت رفتید و موفق نشدید بهتر است این مجموعه را یک نگاه کنید . مجموعه ای کامل با هدف شروع از ساده ترین نکات برای افراد مبتدی تا ساختن یک قالب حرفه ای در وردپرس !


براتون منتشر کنم