حل مشکل آپلود تصویر در وردپرس

امیر چیتایی

گاهی اوقات پیش می‌آید که شما نمی‌توانید هیچ تصویری را در وردپرس خود آپلود کنید و یا زمانی که عکس مورد نظر را آپلود کردید، تصویر در media library شما به صورت شکسته نمایش داده می‌شود. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه مشکل آپلود تصویر را در وردپرس درست کنید.

این خطا بیشتر به علت مجوز فایل های اشتباه رخ می‌دهد. دایرکتوری آپلود شما باید مجوز فایل صحیح داشته باشد در غیر این صورت وردپرس قادر نخواهد بود فایل های خود را در آن ذخیره کند و یا حتی ممکن است تصاویر در دایرکتوری آپلود شما هم نمایش داده نشود. برای تنظیم مجوزهای فایل صحیح در دایرکتوری آپلود، شما نیاز به یک سرویس‌دهنده FTP مثل Filezilla دارید. حالا ممکن است برای شما این سوال پیش ‌بیاید که چرا مجوز فایل‌ها تغییر کرده‌است. من در عنوان زیر به سوال شما پاسخ می‌دهم.

سایت وردپرسی من قبلاٌ درست کار می‌کرده، پس چه کسی مجوز پرونده‌ها را تغییر داده است؟

باید به شما بگویم که ممکن است این اتفاق به دلایل مختلفی برای سایت شما اتفاق بیافتد. این امکان وجود دارد که ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب خود را ارتقا داده باشید و چیزی در این بین باعث شده که مجوز فایل‌ها تغییر کرده‌باشد. شاید هم یک هکر به سیستم شما نفوذ کرده‌باشد و این مجوز‌ها را تغییر داده‌است. همچنین ممکن است به دلیل استفاده از سرویس‌های میزبانی اشتراکی، یک کاربر تم یا افزونه‌ای را از منابع غیر قابل اعتماد روی وردپرس خود نصب کرده‌باشد و یک اسکیریپت به اشتباه مجوز فایل‌ها را تغییر داده‌است.

اگر مشکل دیگری در سایت وردپرسی خود ندارید، مشکل فقط با برگشتن مجوز فایل‌ها به حالت عادی رفع می‌شود. اگر هم شک دارید که ممکن است سایت شما یا مشکلات دیگری درگیر شده‌باشد حتماٌ مشکلات را با ارائه دهنده سرویس میزبانیتان در میان بگذارید.

برای درست کردن مجوز فایل‌ها اقدامات زیر را انجام دهید:

اول از همه با استفاده از سرویس گیرندۀ FTP به سایت خود متصل شوید و به /wp-content/ دایرکتوری بروید. حالا شما باید پوشۀ  /uploads/ را ببینید. روی پوشۀ /uploads/ کلیک راست کنید و از آن‌جا file permissions را انتخاب کنید. تصویر زیر را نگاه کنید تا کاملاٌ متوجه منظورم بشوید.

بعد از این کار کادر محاوره ای جدیدی، برای مجوزهای فایل باز خواهد شد. در این مرحله شما باید مجوز فایل‌های خود را در دایرکتوری آپلود خود بارگزاری کنید و همۀ ساب‌دایرکتوری‌های خود را به ۷۴۴ تنظیم کنید. برای انجام این کار، ۷۴۴ را در جعبه ارزش عددی وارد کنید و آن را در ساب‌دایرکتوری‌های خود جستجو کنید. در نهایت، شما باید بر روی دکمۀ رادیویی ‘Apply to directories only’ کلیک کنید. برای اعمال این تغییرات روی دکمۀ ok بزنید. حالا Filezilla  اعمال مجوزهای فایل را به دایرکتوری ها شروع می‌کند.

نکته: اگر تنظیم مجوز دایرکتوری به ۷۴۴ مشکل شما را حل نکرد، از عدد ۷۵۵ استفاده کنید.

در مرحلۀ بعدی، شما باید مجوز فایل را برای همه فایل ها در دایرکتوری آپلود قرار دهید. برای انجام این‌کار، روی دایرکتوری آپلود کلیک راست کرده و file permissions را انتخاب کنید. در کادر محاوره ای پرونده، مقدار عددی به ۶۴۴ تغییر دهید. بعد از رفتن به ساب‌دایرکتوری‌‌ها، جعبۀ مورد نظر را چک کنید و در آخر تغییرات مورد نظر را apply کنید و برای اعمال این تغییرات روی دکمۀ ok کلیک کنید.

حالا Filezilla تمام مجوز‌ه در تمام فایل‌ها را درست خواهد کرد. در آخر دوباره به پنل مدیریت وردپرس خود بروید و یک عکس آپلود کنید تا مطمئن شوید که این مشکل رفع شده‌ باشد.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده‌باشد و بتوانید مشکل آپلود تصاویر در وردپرس را حل کنید. اگر سوالی در این زمینه دارید حتماٌ در قسمت نظرات با ما در‌میان بگذارید. و مثل همیشه از این که تا پایان متن من را همراهی می‌کنید از شما متشکرم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش طراحی سایت

آموزش کامل طراحی سایت

اگر تا به حال به دنبال طراحی سایت رفتید و موفق نشدید بهتر است این مجموعه را یک نگاه کنید . مجموعه ای کامل با هدف شروع از ساده ترین نکات برای افراد مبتدی تا ساختن یک قالب حرفه ای در وردپرس !


براتون منتشر کنم


آیا سوالی دارید؟

۰۲۱-۶۶۹۴۰۴۲۲

پشتیبانی در تلگرام